top of page

PAR MUMS

Lolota_Peteris_2020_ (12)_edited.jpg

Pinumu Pasaule

Jūsu ideja - Mūsu izpildījums!

Pinumu Pasaule

Pinumu Pasaules pirmsākumi ir meklējami tālajā 1985. gadā. Tas viss sākās kā kopīga ģimenes aizraušanās, kas kopš 1999. gada pārauga reālā uzņēmējdarbībā. Sākām mēs ar maziem groziņiem un paplātēm. Pateicoties pinēju profesionalitātei no maza uzņēmuma esam kļuvuši par vienu no lielākajiem pinēju uzņēmumiem Latvijā un varam Jums piedāvāt visdažādākās formas un lieluma pinumus.

Strādājam ar mizotām un nemizotām, pašu audzētēm, kārklu klūgām - ekoloģiski tīru materiālu. Sākot jau ar kārklu sagatavošanu pīšanai, līdz pat gatavam pinumam - tas viss ir roku darbs. Laikam ejot esam pilnveidojuši savas prasmes un zināšanas ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Mūsu pakalpojumos ietilpst arī gatavu klūgu pārdošana un pinumu labošana.

Izgatavojam pinumus arī pēc individuāliem pasūtījumiem.

Tutānu ģimene

Tutānu ģimene no Smārdes pagasta Kaldaķiem ir kārklu klūgu pavēlnieki - šeit viņiem ir sava pinumu pasaule, kur top te tikai paplātes un gultiņas jaundzimušajiem, bet arī grozi, kas tiek eksportēti uz Japānu!

Pēteris Tutāns ir vīrs ar brīnišķīgu humora izjūtu un zelta rokām - viņš no klūgām spēj uzpīt jebko, ja vajadzētu, pat automobīli nopītu.
Galvenais meistars Pēteris ir saņēmis Meistara diplomu, ir piedalījies izstādēs Latvijā, Francijā, Ķīnā, ASV un Japānā. Ir piedalījies konkursā Polijā un saņēmu kultūras zīmi Latviskais mantojums!

Anchor 1
Anchor 2
Pēteris atceras...

Klūgu pīšana ir Pētera aizraušanās jau kopš bērnības - aptuveni 10 gadu vecumā tēvs iemācījis šo amata prasmi, bet tolaik pirmie darbi bijuši ne no klūgām, bet vadiem - veidoti astslēgu piekariņi un groziņi.

 

"Ar tiem vadiņiem tik lēni gāja, ka es izdomāju, ka grozi jāpin no klūgām. Pirmo kartupeļu groziņu mēs ar tēti nopinām kopā", atminas amatnieks. "Tas man ļoti iepatikās, pamazām tā arī aizgāja grozu pīšana".

 

Ja tētis Pēterim iemācīja pašu pīšanu, tad mamma palīdzēja vākt un mizot klūgas.Tāpat liels atbalsts Pēterim sākumā bijis brālēns, kurš bija apguvis kārklu pīšanas gudrības. Vēlāk sekoja kursi Lielvārdē pie ļoti laba amata meistara Jāņa Kupča, kurš iemācīja pīt ļoti labā kvalitātē. "No 1994 gada pinu joprojām." Pēteris gan atzīst, ka tas tolaik bijis vien tādā hobija līmenī, bet nopietnāk viņš klūgu pīšanai pievērsies, kad iepazinies ar savu mūža mīlestību un sievu Lolitu!

Lolita stāsta...

Lolita jums pastāstīs, kāds process ejams, lai nonāktu pie pīta groziņa vai jebkura cita produkta!


Pamatu pamats jeb galvenais resurss ir kārklu klūgas. Lai pie tām veiksmīgi nonāktu pirms vairāk kā 25 gadiem, Tutānu ģimene uzsāka klūgu medības pa ceļmalu grāvjiem. Kā atceras Lolita - "Braucām un pa ceļa malām aktīvi meklējām! Tagad grāvju malas izpļauj un klūgas ir grūtāk dabūt, bet tomēr, ja meklē - dažos rajonos vēl var atrast. Vispirms pārbaudījām vai klūgas der pīšanai! Ir jāpārlauž noskatītā klūga - ja lūzt, tad neder, ja ir elastīga un nelūzt - tad īstās ir atrastas un grozu nopīt varēs. Tās klūgas, kuras izaug grāvī, tās tomēr ir vislabākās! Nebūs gan tā, ka derēs pilnīgi visas grāvju malās izaugušās elastīgās klūgas! Der tikai viengadīgas, kuras nav paspējušas sazaroties!"


Tutānu ģimenei bija savi iecienītie maršruti, kuros pa vasaru jau tika noskatītas skaistās klūgas. Pēc kurām tad rudenī arī brauca un grieza.

 

"Vasarā griezt nemaz tā nevar - jo klūgas vēl ir mīkstas un nav līdz galam nobriedušas. Kad nokrīt lapas septembrī, oktobrī var domāt par griešanu. Gadījās, ka pa smuko aizbraucam pēc noskatītajām klūgām, bet tur jau traktors bijis un viss nopļauts, vilšanās liela, klūgas sabojātas, grozu vairs neuzpīsi! Šodien, protams, ka klūgas tiek audzētas un iepirktas, jo Pinumu pasaule pavisam gadā iztērē pāri par miljonu klūgu!"

Anchor 3
Mūsu klienti

Maxima, Rimi, Iki, Elvi, Top, Lido, Reaton, Hanzas Maiznīca, Fazer Maiznīca, Latvijas Maiznieks, Lāči, Vincents, Depo, TV3, Dobeles, Dzirnavnieks, SIA Nomeda, SIA Elsana, SIA Valmiermuižas alus, Dobeles Novada Pašvaldība, SIA JPD...

bottom of page